دانلود مقاله تحليل بلاغي تمثيل بر اساس آرا بلاغيان متقدم و متاخر تحت word

سه شنبه 26 بهمن 1395
6:24
علی

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله تحليل بلاغي تمثيل بر اساس آرا بلاغيان متقدم و متاخر تحت word دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله تحليل بلاغي تمثيل بر اساس آرا بلاغيان متقدم و متاخر تحت word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله تحليل بلاغي تمثيل بر اساس آرا بلاغيان متقدم و متاخر تحت word ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله تحليل بلاغي تمثيل بر اساس آرا بلاغيان متقدم و متاخر تحت word :

دانلود مقاله تحليل بلاغي تمثيل بر اساس آرا بلاغيان متقدم و متاخر تحت word که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1389 در ادب و زبان (نشریه دانشكده ادبیات و علوم انسانی كرمان) از صفحه 19 تا 38 منتشر شده است.
نام: تحلیل بلاغی تمثیل بر اساس آرا بلاغیان متقدم و متاخر
این مقاله دارای 20 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تمثیل
مقاله تشبیه
مقاله استعاره
مقاله مثل
مقاله وجه شبه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
تمثیل، به عنوان یكی از نخستین و مهمترین صنایع ادبی، شیوه ای استدلالی است كه هدف آن، انتقال بهتر معنا و مفهوم به مخاطب و تاكید بر آن است. این زیور ادبی از متفرعات تشبیه و اخص از آن است. موقعیت وجه شبه، تمثیل را از تشبیه متمایز ساخته و بر مبنای همین وجه شبه است كه آرا صاحبنظران در باب تمثیل شكل گرفته است. مهمترین عقایدی كه در باب تمثیل وجود دارد، سخنان جرجانی، سكاكی و خطیب قزوینی است كه هر یك از آنان پیروان و طرفدارانی دارند. بر محور عقاید این بلاغیان، سه عقیده كلی درباره تمثیل به دست می آید كه از این میان، رای جرجانی و سكاكی ـ با وجود اندك اختلافی كه با هم دارند ـ اصح و اكمل است. تمثیل با مباحث بلاغی دیگری چون تشبیه ساده و مركب، استعاره و مثل پیوند خورده و با وجود شباهتها و مناسبتهایی كه بین آنهاست، تفاوتهای اساسی و بنیادینی با یكدیگر دارد. هدف این مقاله، تحلیل تمثیل بر اساس عقاید برجسته بلاغیان و تبیین جایگاه بلاغی آن در ارتباط با این صنایع است.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 3 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانلود مقالات است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات