دانلود مقاله بررسي علل زمين لغزش روستاي هشت مرخ شهرستان قوچان تحت word

پنجشنبه 17 فروردين 1396
3:33
علی

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي علل زمين لغزش روستاي هشت مرخ شهرستان قوچان تحت word دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي علل زمين لغزش روستاي هشت مرخ شهرستان قوچان تحت word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي علل زمين لغزش روستاي هشت مرخ شهرستان قوچان تحت word ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي علل زمين لغزش روستاي هشت مرخ شهرستان قوچان تحت word :

سال انتشار: 1376

محل انتشار: دومین سمینار زمین لغزه و کاهش خسارتهای آن

تعداد صفحات: 11

چکیده:

روستای هشت مرخ واقع در 40 کیلومتری جنوبغربی شهرستان قوچان و 25 کیلومتری جنوب شرق شهرستان شیروان در بهار سال 1367 محل زمین لغزش عظیمی بودکه خسارات زیادی ببار آورد. این روستا برو روی سنگهایی باسن ژوراسیک و کرتاسه بنا شده و از نظر موقعیت زمین شناسی در زون بینالود واقع شده است.
مناطق لغزیدهعموما بر روی تشکیلاتی بالیتولوژی آهکی و مارنی که درصد دمارن بالایی دارد و همچنین لایه هایی از ژیپس در آن دیده می شود قرار گرفته اند، که این ژیپس ها بعضا استخراج گردیده اند.
روستای مذکور بر روی دامنه شمالی قرار گرفته که در این قسمت شیب دامنه مختلف شیب لایه ها بوده و مجموعا بر روی کنگلومرای هتروژن و قرمز رنگ قاعده کرتاسه واقع شده است که استحکام زیادی را به این دامنه داده است. لغزش در دامنه جنوبی اتفاق افتاده است که شیل لایه ها و دامنه موافق بوده ، بعلاوه وجود اهکهای شکننده، رس و مارن و خواص پلاسیتیسته رس ها، وجود چشمه های فراوان، مزارع و باغات و وجود استخر بزرگی در محل تاج لغزش، باعث راندگی مجموعا 20 کیلومتر از زمین های مزروعی به سمت پایین دره شده است، که از دور منظره جریان گل را دارد.
پس از بررسیهای دقیق صحرایی و اطلاع از زمین لرزه های به وقوع پیوسته در چند روز قبل، علل زیر در حادثه شدن این پدیده مهم به نظر می رسند:
1-1 وجود لایه های آهکی، مارنی و رسی
1-2 بارندگی شدید
1-3 وجود چشمه های فراوان
1-4 هم جهت بودن شیب دامنه با شیب لایه ها
1-5 زلزله های متعدد که ظرف مدت کوتاهی قبل از این پدیده، به وقوع پیوسته اند و همچنین نقش گسلهای منطقه
1-6 دخالت انسان: به علت ایجاد استخر بزرگی در دامنه و محل تاج لغزش، که این امر باعث وروده حجم زیادی آب به داخل لایه های مارنی و رسی شده و خاصیت پلاستیسیته در آنها ایجاد می کند.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 4 ] [ امتیاز : 0 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانلود مقالات است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات