دانلود ارائه الگوي مناسب جهت تصميم گيري در انتخاب مکان درمان و نوع ارائه خدمات درماني براي مصدومين ن

چهارشنبه 9 فروردين 1396
9:29
علی

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود ارائه الگوي مناسب جهت تصميم گيري در انتخاب مکان درمان و نوع ارائه خدمات درماني براي مصدومين ناشي از حوادث شغلي با استفاده از GIS تحت word دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود ارائه الگوي مناسب جهت تصميم گيري در انتخاب مکان درمان و نوع ارائه خدمات درماني براي مصدومين ناشي از حوادث شغلي با استفاده از GIS تحت word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود ارائه الگوي مناسب جهت تصميم گيري در انتخاب مکان درمان و نوع ارائه خدمات درماني براي مصدومين ناشي از حوادث شغلي با استفاده از GIS تحت word ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود ارائه الگوي مناسب جهت تصميم گيري در انتخاب مکان درمان و نوع ارائه خدمات درماني براي مصدومين ناشي از حوادث شغلي با استفاده از GIS تحت word :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : دومين همايش بين المللي HSE در پروژه هاي عمراني، معدن، نفت ،گاز و نيرو

تعداد صفحات : 4

چکیده مقاله:

مقدمه: خدمات امداد رسانی پس از وقوع حوادث اهمیت زیادی در بازتوانی و کاهش صدمات وارد آمده به مصدومین حوادث را دارد.در طرح ریزی شرایط اضطراری به خصوص محیطهای کاری کمتر به موضوع انتقال مصدومین به مراکز درمانی با امکانات مورد نیازپرداخته شده است. این وضعیت در محیطهای کاری با محل متغیر و پروژه ای یکی از مشکلات عمده می باشد. هدف از این پژوهشتعیین مراکز امداد و درمان منطقه و ارائه الگوی تصمیم گیری جهت تسریع انتقال مصدومین از محل کار موقت به بهترین مرکزدرمانی ممکن می باشد.روش کار: این پژوهش به صورت مداخله ای در یکی از پروژه های شرکت اکتشاف نفت و گاز در منطقه نفتی شیراز صورت پذیرفتهاست. زمان سپری شده از لحظه اطلاع حادثه تا رسیدگی پزشکی مورد نیاز مصدوم نسبت به شدت جراحات وارده بعنوان شاخصاستفاده شده است. شدت جراحات با استفاده از جداول استاندارد استخراج شده است. با شناسایی مراکز درمانی موجود در منطقه ومراجعه حضوری امکانات درمانی مورد بررسی و ثبت قرار گرفت. با استفاده از نرم افزار GIS اطلاعات به صورت مکانی ذخیره شد.الگوی تصمیم گیری در خصوص تعیین محل و نحوه انتقال مصدوم به شکل الگوریتم طراحی و اجرا گردید.نتایج: با ارائه الگو و استفاده از ان در مدت 23 ماه تعداد 115 حادثه منجر به جراحت روی داد که 74 مورد با حضور پزشکیار در محلکار 38 مورد در بهداری کمپ و 2 مورد با انتقال هلی کوپتری به کمپ و 1 مورد انتقال مستقیم مصدوم به مرکز درمانی تعیین شدهخدمات درمانی دریافت نمودند. متوسط زمان رسیدگی پزشکی برای مصدومین 17 دقیقه با انحراف معیار 7/9 دقیقه اندازه گیری شد.با مقایسه شاخص تعیین شده در مدت مشابه قبل و بعد از اجرای این طرح تغییرات شاخص در حوادث و زمانهای ثبت شده به میزان37/6 درصد بهبود را نشان می دهد.بحث: در محیطهای کاری که تغییرات محل کار در آن ماهیت اصلی کار را دارد نظیر اکتشاف معادن یا نفت، در خصوص طرح ریزیشرایط اضطراری دچار مشکلاتی از قبیل تعیین مراکز خدمات درمانی برای مصدومین خود می باشند. نتایج این تحقیق نشان می دهدکه می توان در برنامه ریزی شرایط اضطراری از داده های مکانی مرتبط با مراکز خدماتی استفاده نموده و مراکز بهینه از دو جنبه بعدمکانی از محل کار و خدمات ارائه شده را شناسایی و اولویت بندی نمود تا در مواقع خاص با یک الگوی ساده در خصوص نحوه ومحل انتقال مصدومین تصمیم گیری نمود.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 2 ] [ امتیاز : 5 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانلود مقالات است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات