دانلود مقاله بهينه سازي القاء جنينزايي در کشت بساک نخل خرما (Phoenix dactylifera L.) با استفاده از

چهارشنبه 9 فروردين 1396
1:40
علی

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بهينه سازي القاء جنينزايي در کشت بساک نخل خرما (Phoenix dactylifera L.) با استفاده از تيمار کلشي سين تحت word دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بهينه سازي القاء جنينزايي در کشت بساک نخل خرما (Phoenix dactylifera L.) با استفاده از تيمار کلشي سين تحت word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بهينه سازي القاء جنينزايي در کشت بساک نخل خرما (Phoenix dactylifera L.) با استفاده از تيمار کلشي سين تحت word ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بهينه سازي القاء جنينزايي در کشت بساک نخل خرما (Phoenix dactylifera L.) با استفاده از تيمار کلشي سين تحت word :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: سیزدهمین همایش علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران و سومین همایش علوم و تکنولوژی بذر ایران
تعداد صفحات: 4
چکیده:
نخل خرما به دلیل سازگاری و تحمل طبیعی بالا با شرایط نامساعد محیطی از قبیل خشکی، شوری و درجه حرارت بالا نقش اقتصادی و اجتماعی مهمی در مناطق بیابانی خاورمیانه و شمال آفریقا را داراست. آندروژنز یا نرزایی یکی از روشهای اصلاحی مهم و کاربردی است که میتواند در اصلاح خرما مفید واقع گردد. روش رایج برای تولید هاپلوئید و هاپلوئیدهای دوبرابر شده، کشت بساک است. برای این منظور گل آذین نر خرما در مرحله رشدی مناسب برداشت گردید. پس از پیش تیمار دمایی، بساکهای جدا شده در محیط کشت Y3 تغییر یافته حاوی غلظتهای مختلف کلشی سین (125-250-500-1000 میلیگرم در لیتر) و مدت زمانهای مختلف (12-24-36-48 ساعت) قرار گرفت. آزمایش به صورت فاکتوریل با طرح پایه کاملاً تصادفی صورت گرفت. نتایج نشان داد که بین مدت زمانهای مختلف قرارگیری بساکها در محیط حاوی کلشیسین و همچنین غلظتهای مختلف کلشی سین در میزان کالوسزایی اختلاف معنیداری وجود دارد. از میان غلظتهای استفاده شده در غلظت های 125mgl^-1 و 1000mgl^-1 میزان کالوسزایی بسیار پایین بود. همچنین غلظت 500mgl^-1 کالوسزایی بسیار پایین بود. همچنین غلظت 500mgl^-1 و مدت زمان 36 ساعت جنینزایی مستقیم به مقدار محدودی رخ داد. نتایج این تحقیق نشان داد که با استفاده از سطوح مناسب کلشی سین و مدت زمان مناسب میتوان در خرما نسبت به تولید کالوس و جنین اقدام کرد.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 3 ] [ امتیاز : 2 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانلود مقالات است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات