دانلود مقاله نقش مشاركت در طراحي محيط روستايي تحت word

سه شنبه 8 فروردين 1396
0:36
علی

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله نقش مشاركت در طراحي محيط روستايي تحت word دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله نقش مشاركت در طراحي محيط روستايي تحت word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله نقش مشاركت در طراحي محيط روستايي تحت word ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله نقش مشاركت در طراحي محيط روستايي تحت word :

دانلود مقاله نقش مشاركت در طراحي محيط روستايي تحت word که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1388 در محیط شناسی از صفحه 111 تا 124 منتشر شده است.
نام: نقش مشاركت در طراحی محیط روستایی
این مقاله دارای 14 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله مشاركت
مقاله طراحی مشاركتی
مقاله محیط روستایی
مقاله منظر روستایی
مقاله منظر فرهنگی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
محیط روستایی، بازتاب ماهیت فعالیت / سكونت انسان در بستر زمان، بهره مند از كیفیت زیباشناسانه وكاركردهای زیست محیطی است. از طرف دیگر متاثر از دانش مكانی و فرهنگ بومی است. رشد سریع اقتصاد مصرفی و تاكید بر كاركرد، كم توجهی به ابعاد مختلف محیط روستایی، منجر به شكل گیری الگوهای ناتوان از باز تولید ویژگی های حاكم بر آن شده كه ناپایداری ارمغان آن است. گسترش این وضعیت منجر به طرح ابعاد ناپایداری در ادبیات توسعه پایدار همراه با ارایه راه مقابله با آن شده است. اما كمتر به چگونگی انجام اقدامات برای دستیابی به پایداری پرداخته شده است. با توجه به ماهیت طراحی محیطی مبتنی بر اصولی مانند نگرش علمی پیوند نظام طبیعی و اجتماعی، كل گرایی و مانند آن، نمی توان محیط پایداری را بدون توجه به نقش گروههای ذی نفع در این فرایند طراحی كرد. بدیهی است كه این نقش زمانی به كمال مطلوب خواهد رسید كه بستر مناسب برای مداخله معنادار هدفمند و سودمند مردم فراهم شود. دستیابی به این مهم فقط در قالب طراحی مشاركتی امكان پذیر خواهد بود. مشاركت پاسخی به چگونگی اجرای اقدامات مورد توجه توسعه پایدار و ابزار بازتاب ویژگی های فرهنگی اجتماعی و اقتصادی در طراحی است. به همین دلیل مشاركت ضرورتی انكار ناپذیر در دستیابی به محیطی پایدار به شمار می آید. اما این بدان معنا نیست كه كمال غایی در گرو طراحی مشاركتی است. مشاركت ضمن برخورداری از پیامدهای مثبت متضمن آثار منفی و تعارضاتی است كه باید مدیریت شوند. در این مختصر تلاش می شود بر اساس نتایج یك ارزیابی نقش مشاركت در تعالی طراحی محیط روستایی تبیین، پیامدها و تعارضات حاكم بر آن مطرح و نمونه هایی از آن ارایه شود.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 3 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانلود مقالات است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات