دانلود بررسي تاثير هورمون محرک رشد تري اکانتانول بر عملکرد و اجزاي عملکرد گياه نخود Cicer arietinum

پنجشنبه 3 فروردين 1396
13:54
علی

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود بررسي تاثير هورمون محرک رشد تري اکانتانول بر عملکرد و اجزاي عملکرد گياه نخود Cicer arietinum L. تحت word دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود بررسي تاثير هورمون محرک رشد تري اکانتانول بر عملکرد و اجزاي عملکرد گياه نخود Cicer arietinum L. تحت word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود بررسي تاثير هورمون محرک رشد تري اکانتانول بر عملکرد و اجزاي عملکرد گياه نخود Cicer arietinum L. تحت word ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود بررسي تاثير هورمون محرک رشد تري اکانتانول بر عملکرد و اجزاي عملکرد گياه نخود Cicer arietinum L. تحت word :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : پنجمين همايش سراسري محيط زيست، انرژي و پدافند زيستي

تعداد صفحات : 5

چکیده مقاله:

عملکرد پایین نخود در بسیاری از کشورها در درجه اول مربوط به فقدان عناصر غذایی است. اغلب زمین های حاشیه ای رابه کشت این گیاه اختصاص داده می شود و این گیاه مجبور است به باقیمانده کود گیاهان زراعی قبلی تکیه کند. نخود ماننددیگر گیاهان به فسفر، پتاس و کودهای کم مصرف و تنظیم کننده های رشد برای رشد خود نیاز دارد و کمترین پاسخ را بهکودهای نیتروژن، فسفر، گوگرد و روی تحت شرایط آزمایش دارد. با توجه به نقش حبوبات در تغذیه مردم و حاصلخیزیخاک و همچنین نقش هورمونهای محرک رشد در افزایش عملکرد نخود، تحقیق حاضر در خصوص بررسی تاثیر هورمونمحرک رشد تری اکانتانول بر عملکرد و اجزای عملکرد گیاه نخود در خراسان انجام گرفت. این تحقیق با اهداف مطالعه تاثیر مقادیر مختلف هورمون محرک رشد تری اکانتانول بر روی عملکرد و اجزای عملکرد تیپهای سیاه و سفید نخود با توجه بهشرایط آب و هوایی خراسان به صورت گلدانی و طرح پایه کاملاً تصادفی در قالب آزمایش فاکتوریل در سه تکرار در گلخانه انجام گرفت. طی آزمایش پارامترهای عملکرد دانه و وزن صد دانه اندازه گیری و ثبت گردید . نتایج به دست آمده از بررسیعملکرد و اجزای عملکرد دانه نخود در واکنش به مصرف هورمون تری اکانتانول بیانگر این است که استفاده از هورمون ها ومواد تنظیم کننده رشد طبیعی به ویژه هورمون محرک رشد تری اکانتانول به صورت محلول پاشی روی اندامهای هوایی ارقام مختلف نخود می تواند برای دستیابی به تولید پایدار و نیل به سوی کشاورزی ارگانیک بسیار مفید باشد.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 8 ] [ امتیاز : 0 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانلود مقالات است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات