دانلود مقاله بررسي ميزان جيوه، سرب، روي و مس در بافت عضله و كبد ماهي سوف حاجي طرخان (Perca fluviati

پنجشنبه 3 فروردين 1396
13:26
علی

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي ميزان جيوه، سرب، روي و مس در بافت عضله و كبد ماهي سوف حاجي طرخان (Perca fluviatilis) در دو ناحيه آبكنار و شيجان از تالاب انزلي در فصل بهار تحت word دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي ميزان جيوه، سرب، روي و مس در بافت عضله و كبد ماهي سوف حاجي طرخان (Perca fluviatilis) در دو ناحيه آبكنار و شيجان از تالاب انزلي در فصل بهار تحت word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي ميزان جيوه، سرب، روي و مس در بافت عضله و كبد ماهي سوف حاجي طرخان (Perca fluviatilis) در دو ناحيه آبكنار و شيجان از تالاب انزلي در فصل بهار تحت word ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي ميزان جيوه، سرب، روي و مس در بافت عضله و كبد ماهي سوف حاجي طرخان (Perca fluviatilis) در دو ناحيه آبكنار و شيجان از تالاب انزلي در فصل بهار تحت word :

دانلود مقاله بررسي ميزان جيوه، سرب، روي و مس در بافت عضله و كبد ماهي سوف حاجي طرخان (Perca fluviatilis) در دو ناحيه آبكنار و شيجان از تالاب انزلي در فصل بهار تحت word که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1388 در پژوهش های علوم و فنون دریایی از صفحه 47 تا 60 منتشر شده است.
نام: بررسی میزان جیوه، سرب، روی و مس در بافت عضله و كبد ماهی سوف حاجی طرخان (Perca fluviatilis) در دو ناحیه آبكنار و شیجان از تالاب انزلی در فصل بهار
این مقاله دارای 14 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله فلزات سنگین
مقاله سوف حاجی طرخان
مقاله Perca fluviatilis
مقاله تالاب انزلی
مقاله دریای خزر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
تالاب انزلی یكی از بوم سازگان های مهم آبی ایران است كه در جنوب غربی دریای خزر قرار دارد. این تالاب زیستگاه ماهیان و آبزیان با ارزشی است كه نقش بسیار مهمی را در چرخه زیستی این تالاب دارند.
این مطالعه بر روی ماهی سوف حاجی طرخان (Perca fluviatilis) در بهار سال 1387 در آبكنار (بخش غربی تالاب انزلی) و شیجان (بخش شرقی تالاب انزلی) صورت گرفته است. هدف از این تحقیق، بررسی میزان فلزات سنگین (مس، سرب، روی و جیوه) در بافت عضله و كبد این ماهی بود.
از میان ماهیان صید شده در فصل بهار، تعداد 9 عدد ماهی سوف حاجی طرخان (1تا +2 ساله) انتخاب شده و مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج حاصله نشان دادند كه در بافت عضله و كبد نمونه های آبكنار، میانگین میزان مس به ترتیب برابر 174 و 10.43 میكروگرم بر گرم وزن تر، سرب برابر 068 و 182 میكروگرم بر گرم وزن تر و میزان روی برابر 684 و 2527 میكروگرم بر گرم وزن تر و میزان فلز جیوه 0013 و 0024 میكروگرم بر گرم وزن تر بود.
همچنین در بافت عضله و كبد نمونه های منطقه شیجان، میزان مس به ترتیب برابر 123 و 872 میكروگرم بر گرم وزن تر، سرب برابر 043 و 124 میكروگرم بر گرم وزن تر و میزان روی برابر 532 و 2136 میكروگرم بر گرم وزن تر و میزان فلز جیوه 0024 و 0031 میكروگرم بر گرم وزن تر بدست آمد. مقایسه نتایج حاصله با تی- تست نشان داد كه میزان فلزات سنگین (جیوه، سرب، روی و مس) بین بافت عضله و كبد نمونه های هر دو منطقه دارای اختلاف معنی داری بود (P<0.05).


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید

[ بازدید : 3 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانلود مقالات است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات